Національний університет оборони України сучасний військовий освітній і науковий заклад, який пройшов акредитацію при Міністерстві освіти України і внесений до Державного реєстру навчальних закладів України з наданням права проводити підготовку фахівців за рівнями вищої освіти "магістр" (вища військова оперативно-стратегічна та вища віськова оперативно-тактична освіта), "доктор філософії", "доктор наук", а також автономії в частині визначення змісту освіти, присвоєння та присудження наукових ступенів і звань, самостійного планування й розвитку пошукових і фундаментальних досліджень, самостійного розпорядження всіма видами асигнувань і деяких інших питань.
Основним напрямом діяльності університету є підготовка фахівців з вищою освітою для Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також правоохоронних органів та збройних сил іноземних держав.
Останні новини
04.04.2025
Залишилось 10 днів до завершення подачі заявок на конкурс НФДУ «Наука для зміцнення обороноздатності і національної безпеки України»
Нагадуємо: триває прийом заявок на конкурс прикладних досліджень, спрямованих на посилення обороноздатності та безпеки України.
Кінцевий термін подачі заявок: 15 квітня 2025 року (включно).
Це шанс втілити ваші ідеї в проєкти, здатні зробити реальний внесок у безпеку держави за підтримки грантового фінансування від НФДУ.
04.04.2025
60 000 військових вже розповіли про своє ставлення до служби в опитуванні Армія+.
Це рекордна для сервісу цифра, досягнута всього за 11 днів після запуску. Головна мета опитування – виявити ключові проблеми військовослужбовців та визначити пріоритетні питання, які потребують розв’язання.
Військові мають ще один тиждень, щоб своїм голосом вплинути на реформи у Силах оборони. Кожна думка важлива!
04.04.2025
Міністерство оборони України ухвалило нову редакцію Положення про Воєнно-наукову раду – постійно діючий консультативно-дорадчий орган, що займається питаннями розвитку воєнної науки, планування, фінансування та координації наукової й науково-технічної діяльності.
Національний університет оборони України відіграє ключову роль у діяльності Ради, забезпечуючи наукову експертизу та підготовку військових фахівців.
02.04.2025
В межах реалізації Проєкту з посилення належного врядування в оборонному секторі України представники Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони Національного університету оборони України (BITEC) взяли участь в експертному семінарі з виявлення та управління корупційними ризиками в оборонному секторі (м. Зеебенштайн, Австрія), за ініціативи та організації Центру доброчесності в оборонному секторі (CIDS) Міністерства оборони Норвегії.
27.03.2025
З 26 березня на онлайн-платформі Prometheus стартував безкоштовний сертифікований курс «Рівність жінок і чоловіків у Збройних силах України: політика і практика», розроблений за участі Міністерства оборони України.
Мета курсу − надати слухачам і слухачкам знання та практичні інструменти для впровадження політики рівності жінок і чоловіків у Збройних силах відповідно до міжнародних стандартів, зокрема НАТО, а також кращих практик ООН і країн-партнерів.
Курс реалізовано в межах проєкту уряду Канади PROTECT2, що спрямований на підтримку реформ у секторі безпеки та оборони України. До його розробки долучилися фахівці Міністерства оборони України та Національного університету оборони України.
26.03.2025
Днями в Києві відбувся дискусійний захід «Інтеграція ґендерних перспектив у військову освіту: найкращі практики та шляхи розвитку», який об’єднав представників провідних військових навчальних закладів України, експертів із ґендерних питань, фахівців сектору безпеки й оборони.
Усього новин: 281