За ініціативи начальника університету та підтримки Міністерства оборони України розроблено курс "російсько-українська війна: витоки, перебіг, прогноз"
- Головна >
- Університет >
- Новини >
- За ініціативи начальника університету та підтримки Міністерства оборони України розроблено курс "російсько-українська війна: витоки, перебіг, прогноз"
Вперше наша військова освіта поширює досвід, який здобули Сили оборони України у відбитті російської агресії для розуміння сучасних і майбутніх конфліктів нашими партнерами в НАТО. Ми не лише запозичуємо, але й пропонуємо.
Досвід, який отримують Збройні сили України у війні проти росії, – надзвичайно цінний для розуміння природи й перебігу як нинішніх, так і майбутніх збройних конфліктів.
У межах інтеграції до НАТО, Україна пропонує також власний ґрунтовний аналіз війни, який провели фахівці Інституту професійної військової освіти "Вишкіл Лідерів".
За ініціативи Начальника Національного університету оборони України генерал-полковника Михайла Коваля та підтримки Міністерства оборони України розроблено курс "російсько-українська війна: витоки, перебіг, прогноз".
Аналізується все: робота БпЛА, авіації, артилерії та ракетного озброєння, робота противника в інформаційному середовищі та кібербезпека. Українські фахівці проаналізували та узагальнили досвід російсько-української війни від загальних рис і до епізодів.
Вперше курс проведено в лютому 2023 року у Вільнюсі – за участі керівництва програми Defence Education Enhancement Programme (DEEP) NATO. Після ознайомлення з матеріалами курсу керівництвом програми DEEP запропоновано українській стороні розробити спільну публікацію "Базова програма вивчення досвіду російсько-української війни", яка буде використовуватись у військових закладах всіх країн НАТО та партнерів. Два десятки експертів від держав НАТО працюють з українськими фахівцями над розробкою цієї збірки.
"Важливо, що така спільна публікація розробляється вперше. За оцінками фахівців НАТО, наші напрацювання є потужним внеском в розвиток спроможностей Альянсу та свідченням готовності України до партнерства на новому рівні", – зазначив перший заступник Міністра оборони, генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
"Інтеграція українського експертного досвіду у військову освіту НАТО – показник не лише нашої налаштованості на якнайшвидше досягнення повної сумісності з Альянсом в цій галузі, але й практичний внесок у розуміння майбутнього конфліктів", – підкреслив перший заступник Міністра оборони.
За словами начальника Національного університету оборони України, генерал-полковника Михайла Коваля, матеріал курсу попередньо був наданий партнерам для ремарок та уточнень. Проте вони визнали нашу працю вичерпною.
Наразі група офіцерів НУОУ з відмінним володінням англійською мовою представили зазначену програму, розроблену англійською мовою, у Литві, Латвії, Швеції, Данії, для експертів НАТО – в Польщі, а в онлайн-форматі – для колег з Франції. Крім того, ведуться переговори ще з чотирма країнами Альянсу про проведення курсу.
Курс читається для представників іноземних вищих військових навчальних закладів та академій, керівного складу збройних сил та представників оборонних відомств країн-партнерів НАТО. Програма містить 20 базових тем з можливістю адаптації для потреб закладів кожної конкретної країни.
За результатами представлення курсу в країнах-партнерах запропоновано інтегрувати курс в програми підготовки іноземних військових академій на регулярній основі – щорічно, або двічі на рік, а також проведення додаткових курсів за окремими напрямами: Війна на суходолі, Війна в повітрі, Війна на морі, Війна в кіберпросторі.
Нині на базі Національного університету оборони України триває презентація курсу для представників Київської асоціації військових аташе країн-членів НАТО.
Додатковим ефектом від проведення курсу є ознайомлення експертів університету з кращими практиками професійної військової освіти, а також укладання двох- та багатосторонніх програм співробітництва.
Важливо, що учасники курсу від країн-партнерів залучені до прийняття рішень щодо підтримки України.
Колективна аналітична робота та координація лише зближують розуміння як спільних викликів, так й спільних можливостей для побудови безпечного євроатлантичного простору, в якому Україна є і буде потужним партнером.
Джерело: Міністерство оборони України