Навчально-науковий центр іноземних мов
- Головна >
- Університет >
- Структурні підрозділи університету >
- Центри >
- Навчально-науковий центр іноземних мов
Наталія Васюкова
Керівний склад
Начальник навчально-наукового центру іноземних мов – полковник ВАСЮКОВА Наталія Віталіївна, кандидат філологічних наук.
Заступник начальника центру – полковник ДУЖИЙ Роман Володимирович.
Начальник кафедри іноземних мов – підполковник АРІСТАРХОВА Маргарита Сергіївна, доктор філософії (освітні, педагогічні науки).
Начальник наукового центру мовного тестування – полковник НЕВГАД Сергій Степанович, кандидат військових наук.
Історія створення та розвитку
Навчально-науковий центр іноземних мов був створений у 2008 році шляхом об’єднання існуючих окремо структурних підрозділів – навчального (кафедри іноземних мов) та наукового (науковий центр мовного тестування).
Центр очолювали:
- полковник Семенов Юрій Миколайович, кандидат педагогічних наук (2008-2013);
- полковник Гребенюк Михайло Володимирович, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник (2013-2022);
- полковник Васюкова Наталія Віталіївна, кандидат філологічних наук (з 2022 року по теперішній час).
Кафедра іноземних мов Академії Збройних Сил України була створена в 1994 році на базі кафедри іноземних мов Воєнної академії протиповітряної оборони Сухопутних військ. З того часу кафедру очолювали:
- працівник Збройних Сил України Степанова Нінель Петрівна, кандидат філологічних наук, доцент (1994 – 1998);
- полковник Семенов Юрій Миколайович, кандидат педагогічних наук (1998 – 2008);
- працівник Збройних Сил України Федорович Маргарита Анастасіївна (2010 – 2024);
- підполковник Арістархова Маргарита Сергіївна, доктор філософії (освітні, педагогічні науки) – з 2024 року по теперішній час.
Науковий центр мовного тестування, створений у 2008 році, є правонаступником таких підрозділів:
- управління мовної підготовки у складі науково-методичного центру військової освіти під керівництвом полковника Щеглова Сергія Миколайовича (2003 – 2004);
- центру мовної підготовки ЗС України на базі Національної академії оборони України під керівництвом полковника Щеглова Сергія Миколайовича (2004 – 2008).
Надалі Центр очолювали:
- підполковник Решитько Андрій Васильович (2008 – 2010);
- полковник Качанов Валерій Іванович, кандидат військових наук (2010 – 2013);
- полковник Невгад Сергій Степанович, кандидат військових наук (з 2013 року по теперішній час).
Структура
- кафедра іноземних мов з навчально-лабораторним комплексом;
- курси іноземних мов;
- науковий центр мовного тестування у складі двох науково-дослідних відділів;
- навчальна частина;
- відділ програмно-технічного забезпечення.
Завдання за призначенням:
- організація, проведення освітнього процесу та курсової підготовки для досягнення слухачами визначеного вимогами керівних документів стандартизованого мовленнєвого профілю володіння іноземною мовою;
- підготовка кадрів на здобуття наукових ступенів доктора філософії для Збройних Сил України та інших військових формувань за напрямком центру;
- розроблення мовних тестів з чотирьох видів мовленнєвої діяльності (аудіювання, письмо, читання, говоріння) з трьох іноземних мов – англійської (СМР 1, СМР 2, СМР 3), французької, німецької (СМР 1, СМР 2) відповідно до стандарту NATO STANAG 6001 для усіх ВВНЗ та ВНП ЗВО;
- протягом року – організація та проведення мовного тестування за стандартом NATO STANAG 6001;
- здійснення наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності у сфері мовної підготовки та мовного тестування;
- створення (удосконалення) нормативно-правової бази у сфері мовної підготовки та мовного тестування;
- співпраця з міжнародними та партнерськими навчально-науковими та науковими установами сил оборони, що здійснюють підготовку викладацького складу, тестологів та проводять дослідження у сфері мовної підготовки та мовного тестування.
Основні досягнення та найбільш вагомі здобутки
З 2005 року, коли Національна академія оборони України стала партнером Програми професійної підготовки Офісу НАТО в Україні у проведенні курсів, ініційованих Британською Радою, кафедрою іноземних мов проводяться курси:
- англійської мови для державних службовців Міністерства оборони та інших силових структур;
- підвищення кваліфікації для викладачів англійської мови вищих навчальних закладів Міністерства оборони України та вищих навчальних закладів сил оборони за програмою ICELT Кембриджського університету. Наразі курс проводиться для ВВНЗ сил оборони з метою поширення передового досвіду щодо навчання іноземним мовам.
Науковим центром мовного тестування щорічно проводяться “Курси підвищення кваліфікації науково-педагогічних та наукових працівників з питань мовного тестування відповідно до стандарту NATO STANAG 6001” для ВВНЗ сил оборони. На правах контактної організації з боку України Центр здійснює міжнародну співпрацю з Бюро НАТО з міжнародної мовної координації (BILC) у форматі міжнародних конференцій, семінарів, робочих зустрічей щодо удосконалення системи мовної підготовки особового складу ЗС України з метою вивчення передового досвіду в сфері мовного тестування.
Набутий досвід співробітники центру поширюють на структурні підрозділи сил оборони, які започатковують мовне тестування відповідно до стандарту NATO STANAG 6001.
Науковий потенціал навчально-наукового центру іноземних мов налічує 2 кандидата філологічних наук, 5 кандидатів педагогічних наук, 1 кандидата військових наук, 1 кандидата наук з соціальних комунікацій, 1 кандидата політичних наук, 3 доктори філософії; з них 2 мають вчене звання “доцент” та 2 – “старший дослідник”.