Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

Кафедра інформаційної боротьби

полковник Віталій Кацалап
Начальник кафедри
кандидат військових наук, доцентПолковник
Віталій Кацалап

Кафедра інформаційної боротьби є структурним підрозділом інституту стратегічних комунікацій, який провадить освітню, методичну, наукову та інноваційну діяльність в інтересах Міноборони та Збройних Сил України за відповідними спеціальностями (спеціалізаціями) та напрямами наукових досліджень.

Кафедру інформаційної боротьби очолює начальник кафедри кандидат військових наук, доцент, полковник Кацалап Віталій Олександрович.

Кафедру створено 1 вересня 2023 року з метою підвищення спроможностей Сил Оборони України у протидії інформаційним загрозам, рівень яких невпинно зростає.

Науковий потенціал кафедри складають: 1 доктор наук і 4 кандидати наук.

Основними завданнями кафедри є:

  • Підготовка висококваліфікованих військових фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти для Збройних Сил України та інших військових формувань і правоохоронних органів держави у галузі знань 25 “Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону”, зі спеціальності 254 “Забезпечення військ (сил)”, спеціалізації “Управління інформаційною безпекою у Збройних Силах”, для отримання професійної кваліфікації “професіонал у сфері забезпечення військ (сил), офіцер оперативного рівня”.
  • Участь у підготовці наукових і науково-педагогічних кадрів вищої категорії (доктор наук, доктор філософії) третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти для Збройних Сил України та інших військових формувань і правоохоронних органів у галузі знань: 12 “Інформаційні технології” за спеціальністю 122 “Комп ютерні науки”; 25 “Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону”, спеціальністю 253 “Військове управління (за видами збройних сил).
  • Здійснення наукової, науково-дослідної, науково-технічної та інноваційної діяльності за науковими проблемами: Дослідження проблем будівництва та розвитку Збройних Сил України, Проблеми удосконалення системи управління Збройними Силами України; Дослідження проблем підготовки, застосування та всебічного забезпечення Збройних Сил України.
  • Впровадження інформаційно-аналітичних технологій та систем, програмно-апаратних комплексів для підготовки фахівців з планування інформаційних, психологічних операцій та дій в кіберпросторі.
  • Здійснення взаємодії із громадськими та волонтерськими організаціями, компаніями з метою планування заходів інформаційної безпеки держави у воєнній сфері, кібероборони, інформаційних та психологічних операцій в інтересах операцій Збройних Силах України.

Основні здобутки кафедри в умовах повномасштабної збройної агресії рф переважно пов’язані із запровадженням бойового досвіду в освітньо-науковій діяльності, а саме:

  • кафедрою підготовлено і видано збірники інформаційно-аналітичних матеріалів “Бойовий досвід з питань інформаційної безпеки отриманий під час російсько-української війни” (у 3 томах);
  • представниками кафедри взято участь у науково-практичних конференціях: “ITSec: безпека інформаційних технологій”, “Стратегічні комунікації у сфері забезпечення національної безпеки та оборони: проблеми, досвід, перспективи”, “Сектор безпеки і оборони України на захисті національних інтересів: актуальні проблеми та завдання в умовах воєнного стану”, “Забезпечення кібероборони держави”;
  • організовано практичні заняття на платформах Вищої школи публічного управління і Тренінгового центру прокурорів України;
  • вдосконалено навчальні програми профільних дисциплін із урахуванням досвіду російсько-української війни.