Світлини музею
- Головна >
- Університет >
- Структурні підрозділи університету >
- Інші підрозділи >
- Музей >
- Внутрішні експонати >
- Світлини музею
Серед експонатів військово-історичного музею є 592 унікальних світлини, на яких зафіксовано життєдіяльність університету з часів його заснування як військової освітньо-наукової установи до сьогодення.
Також оформлено 15 виставкових шаф, в яких знаходяться подарунки від представників іноземних делегацій, що відвідували університет з робочими та дружніми візитами.
В центрі експозиції виставлені макети різних зразків військової техніки та озброєння: танк Т-34, пускова зенітно-ракетна установка та станція наведення ракет комплексу “Куб”, пускова зенітно-ракетна установка комплексу “С-75”, зенітні гармати, кулемет “Максим” зразка 1910 року, ПЗРК (переносний зенітно-ракетний комплекс) “Стріла–1”, літаки Ан-70, Іл-76МД.
Одним із незвичайних експонатів музею НУОУ є льотний шолом (встановлений на виставковому столі разом з макетами літаків), подарований під час відвідин першим космонавтом України Л.К. Каденюком. Почесні регалії цього високого гостя не поміщаються в один рядок: український льотчик-випробувач 1-го класу, генерал-майор авіації, народний депутат України 4-го скликання, Народний Посол України, Герой України, Президент Аерокосмічного товариства України, Почесний доктор Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича. Перший і єдиний космонавт незалежної України Л.К. Каденюк пройшов інженерну та льотну підготовку за програмою “Буран” як його командир та підготовку в NASA до космічного польоту на американському космічному кораблі багаторазового використання “Колумбія” місії STS-87 як фахівець з корисного навантаження, а у період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ за цією програмою.
В музей також передані на зберігання бойові прапори Академії Збройних Сил України, Національної академії оборони України, Військового гуманітарного інституту та штандарт Національної академії оборони України.