Наша Земля
- Головна >
- Університет >
- Структурні підрозділи університету >
- Інші підрозділи >
- Музей >
- Наша Земля
Мистецька інсталяція «Наша Земля» являє собою поєднання художнього зображення-муралу та інтегрованих до нього предметів – відтворених сучасними майстрами матеріальних свідчень мілітарної звитяги різних історичних епох. Живописний сюжет складається з образів українських захисників поміж яких можна побачити застиглих у камені воїнів минулого. Основи кам’яних ідолів заглиблені у просякнуту кров’ю поколінь українську землю, що зберігає в собі свідчення великих битв та пам’ятає звитягу легендарних воїнів славетної минувшини.
Локація, яка надихнула авторів на створення художнього сюжету цілком реальна. Це гора Крем’янець неподалік міста Ізюм на Харківщині. З перших днів повномасштабного російського вторгнення Ізюм став однією з найгарячіших точок фронту. Збройні Сили України відбивали численні атаки ворожих військ, що мали значну чисельну перевагу. Ворог зазнав неймовірних втрат та все ж спромігся окупувати частину Харківщини разом з містом Ізюм. Але вже у вересні 2022 року українські захисники вибили московських окупантів з рідної землі. Саме сюжет звільнення окупованої Харківщини Збройними Силами України і надихнув авторів на створення мистецької інсталяції «Наша Земля». Земля, яка є тим абсолютом, що лишається незмінним попри плинність всього навколо у бурхливому вирі історичного поступу.
Під час створення інсталяції матеріальні свідчення минулого вміщено до спеціальних скляних капсул, що висвітлюють окремі етапи історії України від І тисячоліття до нашої ери – до сьогодення.
У вітринах представлено відтворені сучасними майстрами історичні артефакти, а також фрагменти озброєння приналежні до сучасної російсько-української війни.
Художники: Андрій Пальваль, Єлизавета Деримука
Автор ідеї: Павло Нетьосов
Над проектом працювали: Микола Бушуєв, Данило Левченко, Богдан Скопненко, Володимир Гнера, Олексій Салівон, Олег Подкіч, Олександр Пурдик, Віталій Швець.
Наша команда завдячує за всебічну підтримку і активну допомогу у реалізації проекту: Михайлу Ковалю, Святославу Крижевичу, Андрію Морозу, Віталію Бабічу, Олегу Світличному, Олександру Романченку.
Капсула 1
- Геральдична підвіска з зображенням тризуба. Київська Русь, XI ст.
- Фрагмент медальйона-змійовика з зображенням св. Юрія Змієборця. Київська Русь, ХІ ст.
- Срібляники Володимира Великого та Святополка Володимировича. Київська Русь, ХІ ст.
Капсула 2
- Вістря стріл, ІХ-ІІІ ст. до н. е.
Капсула 3
- Уламки артилерійських снарядів. 2022 р.
Капсула 4
- Фрагменти ідентифікаційних жетонів. Німеччина, 1914-1918 рр.
Капсула 5
- Фрагменти кераміки. Київська Русь, Х-ХІІІ ст.
- Хрест-енколпіон. Київська Русь, ХІ-ХІІІ ст.
- Вістря стріли. Київська Русь, ХІ-ХІІІ ст.
Капсула 6
- Жетони ідентифікаційні. Румунія, Італія, Німеччина, Угорщина, 1939-1945 рр.
Капсула 7
- Фрагмент німецького самозарядного пістолета системи Люгера P08 (Parabellum) зразка 1908 року та боєприпаси до нього.
- Патрони до гвинтівки системи Мосіна-Нагана зразка 1891 р.
Капсула 8
- Побутові речі, культова атрибутика, елементи озброєння, монети . ХVII – XVIII ст.
Капсула 9
- Кулі від стрілецької зброї різних епох. XVIII-XX ст.
Капсула 10
- Елементи ураження та уламки від снаряду до реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град». 2022 р.
Капсула 11
- Елементи ураження снаряду до реактивної системи залпового вогню. 2022 р.
Капсула 12
- Ідентифікаційні жетони радянського зразку, що належали загиблим у російсько-українській війні захисникам України. 2022 р.
- Ідентифікаційний жетон Збройних Сил України. 2022 р.
- Відзнаки Президента України «За участь у антитерористичній операції», що належали загиблим у російсько-українській війні військовослужбовцям Збройних Сил України.
- Відзнака всеукраїнської громадської організації "Спілка ветеранів та працівників силових структур України "Звитяга""За службу державі".
Капсула 13
- Вістря стріл. Київська Русь, ХІ-ХІІІ ст.
Капсула 14
- Пряжка ремінна, багнет-ніж до гвинтівки системи Мосіна-Нагана зразка 1891 р., ґудзики та відзнаки. російська імперія, кін. XIX – поч. XX ст.
Капсула 15
- На перший погляд вітрина може здатися порожньою. Але разом з тим вона ілюструє неперервність історичного процесу, що в свою чергу містить три складові: минуле, сьогодення та майбутнє. Вітрина являє собою символічне сховище для артефактів дотичних до подій, свідками яких будуть вже наступні покоління в майбутньому.