Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

Кафедра логістики Повітряних Сил

полковник Валентин ДИПТАН
Начальник кафедри логістики Повітряних Сил
кандидат військових наук, доцентполковник
Валентин ДИПТАН

Історія створення кафедри “Логістики Повітряних Сил” почалась 1994 року, коли на факультеті тилу Київського інституту Військово-Повітряних Сил було розпочато підготовку фахівців авіаційного ти лу оперативно-тактичного рівня для Військово-Повітряних Сил Збройних Сил України.

У липні 2000 року відповідно до директиви Міністра оборони України у складі факультету підготовки фахівців оперативно-тактичного рівня Військово-Повітряних Сил Національної академії оборони України створено кафедру “Аеродромно-технічного та тилового забезпечення авіації”, у червні 2002 року її перейменовано на кафедру “Авіаційно-технічного та аеродромного забезпечення авіації”.

З вересня 2007 року в наслідок проведення організаційних заходів кафедру “Авіаційно-технічного та аеродромного забезпечення авіації” було реорганізовано у предметно-методичну комісію “Технічного та тилового забезпечення Повітряних Сил”, що стала структурним підрозділом кафедри “Логістики” факультету оперативно-тактичного рівня Національної академії оборони України.

Після реформування Національної академії оборони України в Національний університет оборони України, у 2010 році було створено кафедру “Логістики Повітряних Сил”, як структурний підрозділ інституту авіації та протиповітряної оборони.

Кафедра логістики Повітряних Сил призначена для підготовки військових професіоналів з питань організації логістичного забезпечення військових частин (з’єднань) Повітряних Сил ЗС України та інших військових формувань зі спеціальності 254 “Забезпечення військ (сил)” за спеціалізаціями “Організація аеродромно-технічного та інженерно-аеродромного забезпечення” і “Застосування та управління діями військових частин та установ матеріально-технічного забезпечення”. Крім цього, кафедра відповідальна за підготовку здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (доктора філософії) за спеціальністю 255 “Озброєння та військова техніка” у галузі знань 25 “Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону”, що забезпечується виконанням основних завдань:

  • проведенням навчальної, методичної, виховної роботи, наукової та науково-технічної діяльності;
  • проведенням наукових досліджень з проблем застосування військових частин логістики Повітряних Сил та організації логістичного забезпечення Повітряних Сил;
  • вихованням у слухачів якості командира-лідера на кращих традиціях українського війська, українського козацтва, офіцерів попередніх поколінь та культурної спадщини українського народу;
  • впровадженням в освітній процес результатів наукових досліджень з питань логістичного забезпечення Повітряних Сил, інноваційних методів підготовки військових фахівців для Збройних Сил України.

Науковий потенціал кафедри

На кафедрі на високому рівні організовано наукову та науково-технічну діяльність, а також підготовку науковців вищої кваліфікації. За роки існування кафедри її представники та здобувачі захистили 6 дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук, 13 дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук (доктора філософії). Науково-педагогічні працівники кафедри взяли участь у більш ніж 350 наукових (науково-практичних) конференціях і семінарах, опублікували близько 150 наукових статей у фахових виданнях, отримали 22 патенти України на корисну модель, видали 4 монографії, 28 підручників, 15 навчальних посібників. На сьогоднішній день науковий потенціал кафедри складає: доктор технічних наук, чотири кандидати наук, доктор філософії.

Подальший розвиток кафедри логістики Повітряних Сил може бути спрямований на ряд напрямків, що відповідають потребам та вимогам у сучасній освітній діяльності:

  • проведення науково-дослідницької діяльності у сфері логістичного забезпечення, вивчаючи нові технології, методи та стратегії в цій галузі;
  • активне впровадження сучасних інформаційних технологій, таких як аналітика даних для оптимізації логістичних процесів.

Ці напрямки розвитку допоможуть кафедрі логістики Повітряних Сил підвищити якість навчання та дослідницьку діяльність, а також забезпечити підготовку кваліфікованих фахівців у сфері логістики, які відповідають сучасним вимогам та потребам.