Кафедра економіки та фінансового забезпечення
- Головна >
- Університет >
- Структурні підрозділи університету >
- Інститути >
- Інститут логістики та підтримки військ (сил) >
- Кафедра економіки та фінансового забезпечення

Кафедра економіки та фінансового забезпечення є структурним підрозділом інституту логістики та підтримки військ (сил) Національного університету оборони України і здійснює підготовку офіцерів з вищою освітою зі спеціальності 254 “Забезпечення військ (сил)” за спеціалізацією Економіка та фінансове забезпечення військ (сил).
Кафедра складається з керівництва кафедри, науково-педагогічних працівників та навчальної лабораторії. Визначена структура дозволяє проводити навчальну, методичну та наукову діяльність.
Кафедру економіки та фінансового забезпечення у різний час очолювали:
- 2005-2010 роки – начальник кафедри економіки та фінансового забезпечення Національної академії оборони України полковник ШЕМАЄВ Володимир Миколайович, доктор військових наук, професор;
- 2010-2011 роки – начальник кафедри економіки та фінансового забезпечення інституту оперативного забезпечення та логістики Національної академії оборони України полковник МІРНЕНКО Володимир Іванович, доктор технічних наук, старший науковий співробітник;
- 2011-2019 роки – начальник кафедри економіки та фінансового забезпечення інституту оперативного забезпечення та логістики Національного університету оборони України імені Івана Черняховського полковник ТКАЧ Іван Миколайович, доктор економічних наук, професор;
- 2019 рік по теперішній час – начальник кафедри економіки та фінансового забезпечення інституту логістики та підтримки військ (сил) Національного університету оборони України полковник ЛУЦИК Юлія Олександрівна, кандидат економічних наук, доцент.
Основні завдання кафедри
Підготовка військових фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти для Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, у галузі знань 25 “Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону” з кваліфікаційним рівнем “магістр” для Збройних Сил України, інших військових формувань держави зі спеціальності 254 “Забезпечення військ (сил)” за спеціалізацією Економіка та фінансове забезпечення військ (сил).
Участь у підготовці військових фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти для Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, за всіма спеціальностями та спеціалізаціями підготовки університету.
Підготовка наукових та науково-педагогічних кадрів вищої категорії (доктор філософії) третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти для Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, у галузі знань 25 “Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону” зі спеціальності “254 Забезпечення військ (сил)”.
Підготовка слухачів на курсах професійної військової освіти: Курс офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня (L-3), Курс вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4), Курс стратегічного управління вищого рівня та державної політики (L-5).
Підготовка слухачів на курсах підвищення кваліфікації для військовослужбовців та працівників Збройних Сил України з питань: організації фінансового забезпечення потреб Збройних Сил України, внутрішнього контролю, внутрішнього аудиту, економіки та організації розробки, виробництва, експлуатації, ремонту та утилізації військової техніки і майна.
Представники кафедри приймають участь у наукових публікаціях, у тому числі у виданнях, що індексуються в міжнародних наукометричних базах SCOPUS та Web of Science Core Collection, наукових конференціях та семінарах, у тому числі міжнародних.
На постійній основі кафедрою щорічно проводиться науково-практичний онлайн-семінар “Актуальні проблеми національної економіки в інтересах оборони і безпеки держави та шляхи їх вирішення”, до якого залучаються представники структурних підрозділів апарату Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, органів військового управління, вищих військових навчальних закладів, цивільних закладів вищої освіти, громадських організацій, наукових установ, наукові та науково-педагогічні працівники університету.