Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

БТР-Д “Ракушка”

БТР-МД “Ракушка”

рік прийняття на озброєння 2015
виробник Волгоградський тракторний завод
вага (т) 13,2
озброєння:
  • два 7,62-мм кулемети ПКТМ
максимальна потужність двигуна (к.с) 450
максимальна швидкість (км/год) по шосе 71 на плаву 10
запас ходу (км) по шосе 500
екіпаж (чол.) 2
десант (чол.) 13

БТР-МД «Ракушка» — російський десантований плаваючий бронетранспортер. Створено в конструкторському бюро Волгоградського тракторного заводу.

Бронетранспортер створено на базі бойової машини десанту БМД-4. Корпус машини виконаний із зварених броньових листів. У передній та середній частині корпусу знаходиться рубка з екіпажем та десантом бронетранспортера. Над гусеницями є спеціальні ніші. У задній частині машини знаходиться моторно-трансмісійне відділення. У кормовій частині рубки розташований люк для поспішання екіпажу. Місце механіка-водія знаходиться у передній частині машини. Ліворуч і праворуч від нього встановлено сидіння для двох членів десанту. У даху над місцями десанту та механіка-водія є три люки, для виходу з машини.

У лівій частині корпусу машини на даху встановлена вежа, під вежею в корпусі бронетранспортера встановлено крісло командира-навідника . Баштова установка обладнана зовнішньою системою живлення, а також механізмом вертикального наведення. У середній частині машини на бортах встановлені двомісні крісла для десанту, по три крісла з кожного борту. Крім того, по бортах встановлені кронштейни для установки носилок з пораненими.

Габарити та маса машини забезпечують авіатранспортабельність та швидке подолання водних перешкод.

З відкритих джерел відомо про щонайменше 7 захоплених трофейних машин у ході вторгнення росії в Україну.